pieniadz.pl

Polacy chętnie robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych

niedziela, 09-03-2014 godz. 15:03

W dzisiejszych czasach, gdy coraz większa liczba sklepów internetowych oferuje sprzedaż zagraniczną, lokalizacja sklepu on-line, w którym dokonujemy zakupów, traci znaczenie. Nie powinno więc dziwić, że już ok. 16% Polaków decyduje się na kupowanie w punktach zdalnych działających w innym kraju. Tym bardziej, że często jest to bardziej opłacalne niż zakupy w Polsce.
Polacy coraz chętniej dokonują zakupów internetowych w zagranicznych sklepach on-line. Według najświeższych statystyk, ponad 16% polskich użytkowników sieci przyznaje, że korzysta z ofert sklepów brytyjskich, amerykańskich, niemieckich czy nawet chińskich.

Najczęściej poszukujemy w nich produktów najpopularniejszych marek, które w Polsce uważane są za te dość drogie. W zagranicznych sklepach internetowych chętnie szukamy sprzętów elektronicznych, markowej odzieży, zabawek itp. Różnice cenowe między produktami dostępnymi w Polsce a tymi udostępnianymi zagranicą bywają naprawdę duże. W niektórych przypadkach jest to różnica w postaci nawet 100%! Z pewnością można zaoszczędzić, co najmniej kilkadziesiąt złotych, choć najczęściej jest to kilkaset złotych.

Oczywiście, najbardziej opłacalne jest kupowanie kilku towarów w tym samym sklepie. Wtedy nie odczuwamy tak mocno doliczanej ceny dostawy. Niemniej jednak, wielu internautów przyznaje, że nawet cena właściwa i doliczony koszt przesyłki po zsumowaniu często okazują się być tańsze od ceny danego produktu w Polsce. Żeby jednak redukować koszty przesyłki, część osób decyduje się na zakupy grupowe, dokonywane wraz ze znajomymi. Wtedy cena przesyłki dzielona jest na kilka osób.

Należy także podkreślić, że rosnąca popularność zakupów internetowych robionych w zagranicznych punktach on-line to nie tylko kwestia niższych cen. Internauci cieszą się również z faktu, że dzięki temu, mają dostęp do znacznie szerszego asortymentu. W Polsce niektórych znanych marek w ogóle nie ma na rynku, a inne występują dość rzadko. Mając dostęp do globalnego rynku, możemy kupić praktycznie wszystko.

Ważną kwestią jest też rosnące zaufanie do zagranicznych sprzedawców. Użytkownicy sieci mają świadomość tego, że przepisy unijne gwarantują im ochronę przed ewentualnymi oszustwami i innymi nadużyciami ze strony sprzedających. Nie trzeba więc martwić się o bezpieczeństwo zakupów, a wystarczy skupić się na ich opłacalności.

Czy zakupy dokonywane przez Polaków w zagranicznych sklepach mogą być zagrożeniem dla polskich punktów handlowych on-line? Niekoniecznie, bo polski rynek e-commerce rozwija się najszybciej w Europie, a konkurencja w postaci zagranicznych sklepów może dodatkowo stymulować jego rozwój.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

vombat (11.03.2014 10:03)

Nie od dziś zresztą robią chętni zakupy w takich sklepach.

Amberus (17.03.2014 20:11)

A kasę zaczynają pomnażać tu - SCC. Zysk roczny niezły bo od 18 do nawet 21%. Oczywiście kasa zabezpieczona.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm