pieniadz.pl

Jakie inwestycje były najbardziej opłacalne w pierwszych 6 miesiącach 2012r.?

sobota, 30-06-2012 godz. 15:03

Lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, kruszce – co w ciągu pierwszego półrocza 2012r. stanowiło najbardziej lukratywne inwestycje? Na czym można było zarobić najwięcej? Oczywiście, zależy to głównie od tego, w jaki sposób i ile w nie inwestujemy. Pewne jest, że mniej opłacalne stało się złoto, za to najbezpieczniejsza pozostają lokaty bankowe.
Jedne z popularniejszych form inwestycyjnych, czyli lokaty bankowe nie były szczególnie opłacalne, ze względu na fakt, że przynosiły dość niskie zyski. Niemniej jednak, wyróżniały się tym, że zysk był gwarantowany. Nie trzeba było śledzić sytuacji na giełdzie papierów wartościowych ani na rynku walutowym. Wystarczyło udostępnić instytucji finansowej określone środki, pozostawić je na tym koncie i wypłacić po minięciu określonego czasu. Odsetki uzbierane, dzięki nałożonemu na lokatę oprocentowaniu, zapewniały dochód.

A jak prezentowało się oprocentowanie lokat w bankach? Maksymalnym dochodem mogło być 121,50zł przy wpłaconej kwocie 5 tysięcy złotych na lokatę 6-miesięczną. Kwota ta została uzyskana po odjęciu podatku od zysków kapitałowych.

W tym samym czasie, z powodu nasilającego się kryzysu w Grecji, bardzo niepewna była sytuacja na europejskich parkietach. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie cieszyła się dużą popularnością. Trudna sytuacja Grecji, ale też całej strefy euro, brak stabilności gospodarczej – wszystko to sprawiało, że inwestowanie wiązało się ze sporym ryzykiem. Mimo tego, akcje większości spółek GPW zyskały łącznie przeszło 8% na przestrzeni ostatniego półrocza.

Zarobić udało się tym, którzy na początku kierowali się wskazówkami analityków i nabyli papiery należące do wskazanych przez nich spółek. W najlepszym przypadków ich zyski wynosiły 50%.

Jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne, które lokują fundusze w akcje, to większość z nich rzeczywiście pozwoliła zarobić tym, którzy posiadali jednostki inwestycyjne. Niestety, bywało i tak, że inwestycje nawet się nie zwracały. Było tak głównie w przypadku tych funduszy, które zdecydowały się zaangażować w inwestycje spółek budowlanych, które w ostatnich czasach przeżywają wyjątkowy kryzys. Mimo tego, na 19 funduszom udało się zarobić na rzecz właścicieli jednostek inwestycyjnych więcej, niż 8,5%.

Nieźle radziły sobie fundusze obligacji. 37 spośród nich przynosiło zyski, a tylko 1 stracił niespełna 1%. Az 2/3 notowało natomiast zyski na poziomie wyższym, niż 3%.

Choć złoto przez wiele lat było jedną z bezpieczniejszych form inwestowania, to jednak w ostatnich czasach zaczęło tanieć, co sprawiło że wielu inwestorów postanowiło ograniczyć swoje działania. Na dzień dzisiejszy, te inwestycje rzeczywiście zaczynają przynosić straty. Niższe ceny za sam kruszec, a do tego koszty związane z jego nabyciem lub wyprodukowaniem sprawiają, że lepiej poczekać na nieco lepsze czasy.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

dorex (22.01.2013 13:45)

2013 zaczynamy od rentownych nieruchomości - popatrzcie na wyceny na rynku nieruchomości magazynowych. Pod Warszawą ceny hal są coraz bardziej na rękę, pod inwestycję. Ciekaw jestem wydarzeń w kolejnych miesiącach, ale my już teraz chcemy przejąć halę Jartomu. Wypatrzyliśmy naprawdę dobrą okazję.

arczi (10.06.2013 20:30)

Fundusze sa zbyt ryzykowne, a wiec inwestuje w pewne lokaty.

Kwiatuszek141 (16.07.2013 14:33)

Inwestycja przy lokatach :-) Przeciez przez inflacje i tak nic nie zarabiasz.

LuckyGuy (29.07.2013 13:04)

Co tam Inflacja dolicz jeszcze do tego podatek Belki

michal (18.11.2014 12:35)

Popieram - warto wejść w nieruchomości, ale jakiego to kapitału wymaga? JARTOM, no to tak, są wolne hale, nawet w SSE, ale przecież taka inwestycja wymaga ogromnych środków!

patro (28.09.2015 12:37)

JARTOM, hale magazynowe, szczególnie w SSE, ale również w wielu miastach np. Łomiankach. Można przejąć nieruchomości gotowe pod biznes, ale najpierw wymagają one solidnych środków.

tamara32 (23.02.2016 07:18)

A teraz nie lepiej inwestować w kruszce? Wiecie [url=http://www.mennicaskarbowa.pl]gdzie kupić złoto? Można na tym faktycznie sporo zyskać?

Asoff (23.02.2017 16:54)

Dobrym sposobem pomnożenia pieniędzy i to praktycznie bez ryzyka, jest przegląd swoich wydatków. W szczególności tych comiesięcznych. Czasem wystarczy zainwestować tylko trochę czasu i na przykład zlikwidować zbędne karty bankowe, za które płacimy kilka złotych co miesiąc, czy zmniejszyć abonament w kablówce. Bywa, że warto pieniądze na inwestycje przeznaczyć na kupno nowszych urządzeń domowych. Pozwoli to nam na długoterminowe oszczędności, a zaoszczędzone pieniądze, to zarobione pieniądze. Dowiedź się więcej i zajrzyj na stronę http://oszczedzaniepieniedzy.yolasite.com/

butler (29.01.2022 22:11)

A jak widzicie najbardziej opłacalne inwestycje na 2022 rok? Biorąc pod uwagę kontekst - inflację i sytuację społeczno-gospodarczą? Moim zdaniem warto jest inwestować w złoto, np. [url=https://mennicakapitalowa.pl/pol_m_Zloto_SZTABKI-101.html]złote sztabki. Tylko trzeba pamiętać, by zaopatrywać się w sprawdzonym i renomowanym miejscu.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm