pieniadz.pl

Jak nie popełnić gafy na rozmowie rekrutacyjnej?

sobota, 07-06-2014 godz. 11:11

Wybierając się na rozmowę rekrutacyjną, zwykle skupiamy się na tym, aby odpowiednio wyglądać i zrobić świetne pierwsze wrażenie. Jednak to drugie wrażenie, wynikające nie tyle z kwestii wizualnej, co z naszej rozmowy, również jest bardzo istotne. Co więcej, jest ono zwykle ważniejsze od tego, jak się ubraliśmy. Warto przy tym pamiętać, że istnieją słowa, który nie powinniśmy wypowiadać w czasie konwersacji z rekruterem. Należą do nich głównie pewne pytania.
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, najczęściej przygotowujemy się do niej pod względem merytorycznym, by dokładnie przygotować sobie odpowiedni na najczęściej zadawane pytania. Przypominamy sobie, jakie mamy doświadczenie, w czym jesteśmy najlepsi. Przygotowujemy się do autopromocji w jej najlepszej wydaniu. Zapominamy jednak, że warto przypomnieć sobie również to, czego nigdy nie powinniśmy mówić. Istnieje bowiem szereg pytań, których kandydat nigdy nie powinien zadać na rozmowie rekrutacyjnej.

Przede wszystkim, nie spieszmy się z pytaniem o nasze potencjalne zarobki. Rekruter może nie mieć pojęcia o stawce, jaką chce nam zaproponować pracodawca. Poza tym, robimy w ten sposób złe wrażenie pokazując, że nie chodzi nam o rozwój zawodowy, ale przede wszystkim, o zdobycie pieniędzy za wszelką cenę. Tym bardziej, że w większości ofert pracy te informacje są już podane. Jeśli nie, to lepiej jest rozmawiać o nich bezpośrednio z pracodawcą, a nie osobą oddelegowaną do przeprowadzenia rekrutacji.

Nie wolno od razu wypytywać o urlop, bo w ten sposób od razu prezentujemy siÄ™, jako osoby maÅ‚o chÄ™tne do pracy, a wrÄ™cz leniwe. Tym bardziej, że jeszcze nic nie zrobiliÅ›my, a już czegoÅ› sobie życzymy. Podobnie jest z pytaniem o możliwość wykonywania obowiÄ…zków zawodowych w domu. Skoro nigdzie w ogÅ‚oszeniu nie wspomniano o zdalnym charakterze pracy, to znaczy, że mamy stawiać siÄ™ w firmie. Takie pytanie pokazuje natomiast, że nie chce  nam siÄ™, że nie mamy czasu, że mamy wiele innych obowiÄ…zków. Nikt nie chciaÅ‚by takiego pracownika.

Poza tym, nie pyta się raczej o to, kiedy można liczyć o awans ani o to, czy istnieje możliwość pracy po godzinach. Jest to związane z poprzednimi pytaniami i tak samo świadczy o naszej niskiej motywacji, jak również o tym, że nasz zapał do pracy jest, co najmniej przeciętny. Oczywiście, na samym końcu nie pytajmy, czy wyszła nam rozmowa i jak ocenia ją rekruter, jakie daje nam szanse i czy przypadliśmy mu do gustu. Po prostu kulturalnie pożegnajmy się i czekajmy na informacje.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Jak nie popełnić gafy na rozmowie rekrutacyjnej?.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm